Anatomie en Injectietechnieken voor huisartsen 2023

Anatomie en Injectietechnieken voor huisartsen 2023
Doelgroep:
 
Organisatie:
LUMC - Boerhaave Nascholing
Locatie:
LUMC Gebouw 2 Snijzaal en T0-22  https://www.boerhaavenascholing.nl/praktische-informatie/route-naar-het-lumc-en-parkeren/
Inlichtingen:
 
Accreditatie:
 
Als huisarts of specialist ouderengeneeskunde is het van groot belang dat u goed kunt injecteren in een gewricht. In deze praktische cursus krijgt u voornamelijk les over injectietechnieken bij de knie en schouder. Na het volgen van deze cursus kent u de kenmerken van een artrose in de knie of schouder en weet u de juiste injectietechnieken uit te voeren.

Voorbereiding:  U frist van tevoren uw anatomische kennis op door zelfstandig te oefenen met een speciaal ontwikkelde e-learning met interactieve 3D-modellen van de knie en schouder. Door het gebruik van deze digitale 3D-modellen krijgt u beter inzicht in de ruimtelijke verhouding tussen de structuren in de gewrichten. Na bevestiging van uw inschrijving vindt u deze digitale onderwijsmaterialen in de digitale leeromgeving van de cursus.

De bijeenkomst start met een kort theoretisch deel. Samen met andere deelnemers bespreekt u het doel van het geven van injecties en welke verschillende middelen het beste gebruikt kunnen worden bij het optreden van artrose. Het programma bestaat verder uit twee workshops, waarin er veel tijd is voor het gericht oefenen met plaatsen van de intra-articulaire injecties op anatomische 3D modellen

  • Workshop 1: U krijgt uitleg over de anatomie van de beide gewrichten. De docent - anatoom zal met u op interactieve wijze de relevante anatomie behandelen aan de hand van anatomische preparaten.
  • Workshop 2: Onder begeleiding van de docent - specialist oefent u het injecteren in de schouder en knie op modellen (fantomen).
     

U kunt ervoor kiezen om deze cursus te volgen in de ochtend of in de middag.

Doelstelling

Na het volgen van deze workshops:

  • Kent u de kenmerken van een artrose van de knie en schouder;
  • Heeft u de anatomie van de knie en schouder opgefrist;
  • Weet u hoe u de injectietechniek schouder subacromiaal en AC moet uitvoeren;
  • Weet u de injectietechniek van de knie uit te voeren.

Deze cursus is sponsorvrij.

Contact
Bij vragen over de cursus kunt u contact opnemen met Boerhaave Nascholing.


Locatie:

  • LUMC Gebouw 2 Snijzaal en T0-22  https://www.boerhaavenascholing.nl/praktische-informatie/route-naar-het-lumc-en-parkeren/